пʼятниця, 29 грудня 2017 р.
вівторок, 26 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Звіт про роботу куратора
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Ось і прийшов час підвести підсумки навчання на дистанційному курсі. Почну з того, що "Інформаційно-комунікаційні технології в бібліотеці" є не тільки темою мого курирування, темою самоосвіти та поширення досвіду роботи, але й моїм захопленням. Все почалося зі створення у 2012-му році бібліотечного сайту на безкоштовній основі Сайтів Google.
Сайт був потрібен для інформування учасників навчально-виховного процесу про діяльність бібліотеки, про нові надходження, передплату періодичних видань, забезпеченість навчальною літературою. На сайті збираю добірки висловлювань, віршів, корисних посилань. Щомісяця публікую вісник "По сторінках періодичних видань", "Календар знаменних і пам'ятних дат".
На основі Сайтів Google створила картотеку, яка призначена для забезпечення інформаційного супроводу Концепції з дослідження та реалізації єдиної методичної проблеми закладу. Безкоштовні Сайти Google мають всього 100Мб дискового простору, щоб його не витрачати, використовую Google Фото та Google Диск. Знати статистику сайту дозволяє Google Analytics.
субота, 23 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Інструменти куратора
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Завдання восьмого тижня навчання на дистанційному курсі було таким: "Використовуючи розділ "Інструменти куратора змісту", вибрати один з інструментів, якого, на Ваш погляд, Вам не вистачає, познайомитися з ним і проаналізувати можливості застосування в роботі куратора. Дати коротку характеристику для колег. Рекомендується використовувати матеріали гуру контент курирування Робіна Гуда".
Одразу перейшла за вказаним посиланням. Майже "нескінченний" перелік інструментів куратора на сторінці вразив мою уяву. Інструменти згруповані за призначенням, до багатьох йде коротенька анотація. В дистанційному курсі ми отримали достатній набір інструментів для ефективної кураторської роботи, але в мене залишилося нереалізованим бажання мати в Інтернеті ще один топік (тему), бо в електронному журналі Scoop.it другий топік є платним.
четвер, 21 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №7
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Сьомий тиждень навчання на дистанційному курсі був тижнєм підведення підсумків. Складання плану звіту за напрямком курирування вимагало чітко сформулювати тему курирування, довести її актуальність, визначитися з метою курирування та зі своєю цільовою аудиторією.
План звіту я побудувала на основі "Робочого процесу кураторів в режимі реального часу" Робін Гуда, посилання на це джерело дається у матеріалах курсу ("Порядок роботи куратора"). Написання плану зайняло багато часу, зате все "розклалося по поличках", отже легше буде готувати звіт.
Куратор змісту - 2017. Використання klout.com
Klout. Стартова сторінка |
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Одне із завдань 7 тижня навчання на дистанційму курсі було таким: "Використовуючи klout.com, проаналізувати свій рейтинг, знайти послідовників, описати враження від сервісу, чи є в ньому цінність для куратора?". Дозволю собі навести коротку справку про Klout, яка дається в матеріалах курсу "Куратор змісту", бо мені вона сподобалася більше, ніж інформація з інших джерел. Отже:
"Klout - компанія, яка працює в області аналізу соціальних зв'язків і займається вимірюванням ступеня впливу користувачів в соціальних мережах. Аналітика проводиться на основі даних таких соціальних мереж як Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn, Foursquare, YouTube, Instagram, Tumblr, Blogger, WordPress, Last.fm і Flickr. Klout-рейтинг являє собою число від 1 до 100.
Як стверджують самі розробники, рейтинг розраховується виходячи більш ніж з 400 метрик і оновлюється щодня. В основному на рейтинг впливає розмір персональної мережі, кількість опублікованого контенту і те, як інші користувачі взаємодіють з цими публікаціями. Іншими словами, показник тим вище, чим активніше інші користувачі реагують на Ваші повідомлення".
середа, 20 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. План звіту за напрямком курирування
Вебмікс "ІКТ в бібліотеці" |
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу "Куратор змісту - 2017", добігає кінця навчання на дистанційному курсі. Спробую підвести деякі підсумки.
Моя тема курирування: "Інформаційно-комунікаційні технології в бібліотеці".
Цільова аудиторія: бібліотекарі, в першу чергу бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів, педагогічні працівники, інші користувачі,
які цікавляться інформаційно-комунікаційними технологіями.
Мета: самоосвіта, підвищення професійного рівня, упровадження ІКТ в роботу бібліотеки професійно-технічного навчального закладу.
Актуальність: сьогодні інформаційно-комунікаційні технології проникають у всі сфери нашого життя, і бібліотеки не можуть лишатися осторонь від цього процесу. Якщо бібліотеки ВНЗ вже мають досвід у використанні ІКТ, то бібліотеки професійно-технічних навчальних закладів лише намагаються робити перші кроки в цьому напрямку.
пʼятниця, 15 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №6
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Шостий тиждень дистанційного курсу, на відміну від всіх попередніх, містив всього два завдання: потрібно було оцінити достовірність фото та достовірність інформації. Завдання - зовсім не складні, головне, знайти відповідний об'єкт для аналізу. Мені пощастило натрапити в мережі на незвичайне фото, яке буквально полюбилося з першого погляду))) У справжність такого фото важко повірити, але результати перевірки довели - зображення оригінальне!!!
середа, 13 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Оцінка достовірності інформації
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017", вітаю вас!
Друге завдання тижня полягає в оцінці достовірності інформації: потрібно вибрати документ, що викликає підозри на недостовірність та виконати його аналіз. Деякий час пішов на розмірковування: щоб таке проаналізувати? Згадалося, як років п'ять тому до училища надійшли методичні рекомендації по проведенню виховної роботи, які містили декілька сценаріїв заходів. Один сценарій мав назву "Лихослів'я і здоров'я".
В бібліотеці неодноразово проводилися виховні заходи, направлені на профілактику шкідливих звичок. При цьому тема "лихослів'я" не звучала жодного разу, хоча проблема, не секрет, є дуже актуальною. Загальновідомо, що послуговуватися ненормативною лексикою - це аморально і таке інше... Але, щоб вона впливала на здоров'я, і мова йде не про якісь там "стреси" та "депресії", а про зміни на клітинному рівні, - було для мене відкриттям.
субота, 9 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Оцінка достовірності фото
Незвичайне фото, знайдене в Інтернеті |
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори та учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
Шостий тиждень навчання на дистанційному курсі передбачає навчитися оцінювати достовірність фото. Спробувала знайти незвичайне фото в Інтернеті, тобто знайти таке фото, щоб викликало сумніви - чи справжнє? Більшість із того, що траплялося на очі, оцінки не потребувало, одразу було зрозуміло, де справжнє фото, а де - фото, оброблене/створене в різних "фотошопах".
І тут знайшлася така чудова мавпочка))) Це фото поширилося в Твіттері, пошук зображень в Google теж видає багато результатів. Подальші мої дії були такими: скопіювала URL-адресу фото, потім вставляла його по черзі в різні програми, які перевіряють справжність фотоконтенту. Посилання на ці програми даються у презентації до теми тижня.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №5
Snagit. Стартова сторінка |
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
П'ятий тиждень навчання дався мені нелегко. Сервіси Pinterest, Symbaloo, MindMeister "пішли" одразу, а на створення власного агрегатора в Netvibes та фрагменту відео по темі курирування в TechSmith витратила забагато часу. Але всі сервіси тижня я зрозуміла, завдання виконала.
Спробую описати процес створення відео. Завантажила програму Snagit - продукт TechSmith та зареєструвалася. Темою ролика обрала "Сайт бібліотеки ПТНЗ на основі Сайтів Google". За допомогою Snagit зробила скріншоти та обробила їх в редакторі цієї програми. Редактор дуже потужний, має безліч різноманітних ефектів і налаштувань.
вівторок, 5 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Моє персональне навчальне середовище
Mindmeister. Стартова сторінка |
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017",
пропоную вашій увазі звіт про виконання завдання: "Використовуючи хмарні технології (mindmeister.com, popplet.com і ін.), скласти карту пам'яті персонального навчального середовища, вказати призначення окремих найбільш важливих інструментів, зробити аналіз і скласти план розвитку".
За матеріалами курсу: "Персональне навчальне середовище (ПНС) ‑ це власне інформаційне середовище, яке будує навколо себе людина, з метою задоволення власних навчальних потреб (досягнення відповідних навчальних цілей), при цьому одним з допоміжних засобів організації власного інформаційного середовища виступають інструменти web 2.0".
неділя, 3 грудня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Агрегатор Netvibes - методи використання
Netvibes. Стартова сторінка |
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу "Куратор змісту - 2017", в цьому пості я розповім про результати моєї роботи з агрегаторами Netvibes та Symbaloo.
Netvibes — персоналізована стартова сторінка чи персоналізований інтернет-портал. Сторінка організована в таблицях, в кожній з яких містяться призначені для користувача модулі. Вбудовані модулі Netvibes включають RSS, місцеві прогнози погоди, календар, закладки, примітки, багаторазові пошуки, перевірку пошти для Gmail, Yahoo, Hotmail, AOL (з Вікіпедії).
В Netvibes можна створити приватну стартову сторінку, а також публічну, що може цілковито відрізнятися від приватної як за змістом, так і за оформленням. Після реєстрації в Netvibes я почала створювати приватну сторінку, щоб на ній потренуватися, а потім обрати відповідний контент для публічного перегляду.
вівторок, 28 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Pinterest для куратора змісту
Pinterest. Моя домашня сторінка |
Вітаю вас, шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017"!
П'ятий тиждень навчання на дистанційному курсі вирішила розпочати з найлегшого, як мені здавалося, завдання: потрібно створити аккаунт в Pinterest, проаналізувати його можливості і скористатися ним для свого напрямку курирування. Але будь-який новий сервіс потребує часу, щоб його зрозуміти, і Pinterest не став виключенням.
Коротка справка: Pinterest — це соціальний фото-сервіс. Після того, як зображення завантажені на Pinterest, вони називаються пінами (англ. Pins), а колекції, до яких вони належать, — дошками (англ. Boards). Місія сайту звучить, як "об’єднати весь світ за допомогою речей, які йому цікаві" (з Вікіпедії).
пʼятниця, 24 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №4
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу "Куратор змісту - 2017",
вітаю вас!
Четвертий тиждень дистанційного курсу, як і всі попередні, виявився не простим. Потрібно було освоїти два нових сервіса з арсеналу куратора - Diigo та EndNote, також виконати завдання по темі: "Наукометричні дослідження, управління бібліографією". Свою роботу з сервісом онлайн-закладок Diigo я описала в окремому пості, бо звіт обіцяє бути об'ємним. Отже, переходимо до наукометрії та бібліографії.
Наукометричні дослідження, управління бібліографією. Потрібно визначити журнали по темі курирування в будь-якій із трьох баз: Web of Science, Scopus, системі Google Scholar. Моєю темою курирування є: "Інформаційно-комунікаційні технології в бібліотеках", для виконання завдань я обрала Google Академія (Scholar).
четвер, 23 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Робота з Diigo
Diigo. Стартова сторінка |
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017",
хочу поділитися з вами своїми враженнями від роботи з сервісом Diigo, який призначений для створення онлайн-закладок та коментування тексту. Зареєструвалася в Diigo. За вказаним в завданні посиланням знайшла групу ukr-content-curator в Diigo та залишила заявку на вступ до групи. Дуже швидко на e-mail надійшов лист про те, що мене прийнято до групи ukr-content-curator.
Обрала веб-сторінку: "Пошук у наукових виданнях: Колекції ресурсів і систем для пошуку інформації" з теоретичного матеріалу тижня, зробила її закладку в Diigo, прокоментувала файл та окремий фрагмент тексту. Додала цю сторінку з тегами: #qr8-3, #курирування, #наукометрія в закладки групи. Один учасник групи поставив під моєю закладкою: "liked it".
пʼятниця, 17 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №3
Evernote. Стартова сторінка |
Шановні читачі блогу, тьютори та учасники курсу "Куратор змісту - 2017", до вашої уваги звіт про мою роботу над завданнями третього тижня дистанційного курсу.
Робота з Evernote. Evernote — онлайн-сервіс та ряд додатків для різних платформ, призначених для збереження, синхронізації та пошуку приміток, в тому числі текстових записів, веб-сторінок, списку задач, фотографій, малюнків, електроної пошти та ін. Evernote дає змогу запам'ятовувати будь-яку інформацію — незначну чи дуже важливу — на комп'ютері, телефоні, планшеті чи через веб-браузер (з Вікіпедії).
Моє знайомство з Evernote почалося з перегляду всіх (10) відео, рекомендованих на курсі, також прочитала пост К. Бугайчука з прикладом виконання завдання. Після цього створила аккаунт в Evernote, завантажила сервіс на ноутбук та мобільний телефон, встановила розширення Evernote Web Clipper в браузер Chrome. На той час Chrome не був моїм браузером за замовчуванням, тому розширення встановлювала із інтернет-магазину Chrome.
У навчальному відео йшлося про ще одне розширення - Evernote Clearly, яке дозволяло читати текст онлайн без усього зайвого. Зараз це розширення не підтримується, але його функції взяв на себе Evernote Web Clipper. Всі подальші завдання я виконувала за допомогою Evernote, одночасно більше дізнавалася про сервіс, про його можливості. Маю лише гарні враження від Evernote, він дійсно виявився "розумним помічником".
Робота з бібліотечними ресурсами.
пʼятниця, 10 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №2
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу "Куратор змісту - 2017", до вашої уваги - звіт про результати навчання на другому тижні дистанційного курсу.
Перше завдання тижня було найлегшим: висловити свої думки про куратора змісту, його діяльність та функції. Результатом виконання завдання став пост "Я - куратор змісту". Мені сподобалися всі визначення куратора змісту, які наводяться у навчально-методичному посібнику до курсу, і під кожним з них я готова підписатися. Моє власне визначення (одним реченням) таке:
куратор змісту – це обізнаний з певної теми користувач мережі, який за допомогою веб-інструментів постійно збирає, фільтрує, зберігає, коментує та поширює серед своєї цільової аудиторії цінний і надійний контент з теми.
вівторок, 7 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Відкриті освітні ресурси та курирування
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники курсу
"Куратор змісту - 2017", вітаю вас!
До вашої уваги черговой звіт про виконання завдань дистанційного курсу. Отже, друге завдання тижня №2 полягало в роботі з відкритими освітніми ресурсами. Ця тема для мене повністю нова, бо ніколи не доводилося ними користуватися, хоча я й бібліотекар і постійно займаюсь тематичним пошуком. Перш, ніж приступити до завдання, ознайомилася з добіркою матеріалів К. Бугайчука, рекомендованих в курсі. А далі все затягнулося, єдине, що одразу вийшло - це вказати в своєму блозі ліцензію Creative Commons:
Vpulibrary by Татьяна Жадан is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
пʼятниця, 3 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Я - куратор змісту
Вітаю шановних читачів блогу, тьюторів та
учасників курсу
«Куратор змісту — 2017»!
Добігає кінця другий тиждень навчання.
Тому поспішаю висловити свої думки щодо того, хто такий куратор змісту, яка
його діяльність та функції. Про кураторів змісту вперше я дізналася із
соціальної мережі Google+ у 2015 році, коли у колі бібліотекарів поширилася
новина про початок роботи дистанційного курсу «Куратор змісту — 4». Моя
найкраща подруга і колега Людмила Понкратова (завідуюча бібліотекою коледжу
СНАУ) запропонувала разом пройти навчання на курсі.
Тоді я не дуже розуміла, що це за діяльність,
і де можна застосувати набуті знання, але заглибитися в тему, а також зареєструватися
на «Кураторі змісту — 4» завадив важкий грип. Постійно спілкуючись зі своєю
подругою, читаючи всі її звіти на блозі БібліоВектор.ua, а потім спостерігаючи за
тим, як якісно і кількісно змінилася її присутність в Інтернеті, наскільки
ефективною та професійною стала її діяльність, скільки онлайн-ресурсів вона
використовує, з’явилося розуміння того, що означає бути куратором змісту.
Добігає кінця другий тиждень навчання. Тому поспішаю висловити свої думки щодо того, хто такий куратор змісту, яка його діяльність та функції. Про кураторів змісту вперше я дізналася із соціальної мережі Google+ у 2015 році, коли у колі бібліотекарів поширилася новина про початок роботи дистанційного курсу «Куратор змісту — 4». Моя найкраща подруга і колега Людмила Понкратова (завідуюча бібліотекою коледжу СНАУ) запропонувала разом пройти навчання на курсі.
середа, 1 листопада 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Тиждень №1
Шановні читачі
блогу, тьютори, учасники дистанційного курсу
"Куратор змісту - 2017"!
До вашої уваги
звіт про мою роботу на першому тижні проходження курсу. Завдання почалися зі
знайомства, де я написала про себе, що працюю бібліотекарем в Шосткинському
вищому професійному училищі. Маю вищу фахову освіту. Люблю свою роботу та
розумію, що не можна працювати старими методами, це питання виживання
бібліотек. Потрібно змінитися, бути сучасними та максимально корисними
суспільству.
Далі розповіла,
що у 2012 році створила сайт бібліотеки, з 2015-го веду блог, маю акаунт на
Google+. Темою самоосвіти обрала: “Упровадження інформаційно-комунікаційних
технологій в роботу бібліотеки професійно-технічного навчального закладу”. Але
знань не вистачає, тому і зареєструвалася на курсі “Куратор змісту - 2017”.
"Куратор змісту - 2017"!
неділя, 29 жовтня 2017 р.
Куратор змісту - 2017. Робота з Твіттером
Шановні читачі блогу, тьютори, учасники дистанційного курсу
"Куратор змісту - 2017"!
До вашої уваги звіт про виконання одного із завдань першого тижня навчання - робота з Твіттером. Раніше я ніколи не користувалася цією соціальною мережею. Отже, створила свій аккаунт на Твіттері - @vpulibrary, оформила профіль, додала аккаунти для читання, створила список читання: "ІКТ в бібліотеці", саме таку тему я обрала для курирування.
неділя, 1 жовтня 2017 р.
Добірка електронних ресурсів за темою: "ІКТ в бібліотеці"
Шановні колеги, багато хто з вас цікавиться темою “Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) в бібліотеці” та працює над їх упровадженням в практику роботи своєї бібліотеки.
Тому хочу порекомендувати вам перелік, доступний онлайн, який може бути корисним як для опрацювання теми, так і для оформлення списку літератури до ваших власних методичних розробок.
середа, 20 вересня 2017 р.
УДК в бібліотеці ПТНЗ: з чого почати?
Шановні колеги, перед бібліотеками навчальних закладів, в тому числі і професійно-технічних, поставлена задача протягом 2017 року перейти на систематизацію документів за УДК (наказ МОН України №929 від 26.06.2017). Бібліотека ДПТНЗ “Шосткинське ВПУ” вже 12 років використовує УДК у своїй роботі, тому досвід училищного бібліотекаря можливо стане в нагоді і вам.
Отже, з чого почати? В першу чергу потрібно визначитися, які розділи УДК розкривають фонд саме вашої бібліотеки. Для цього перегляньте друковані таблиці УДК, чи таблиці УДК онлайн, або робочу табличку УДК бібліотеки ДПТНЗ “Шосткинське ВПУ”. Оформіть Т-образні поличні роздільники: напишіть чорнилами, або надрукуйте та наклейте на роздільник індекс та назву розділу за УДК, наприклад, “621.791 Зварювання”.
середа, 6 вересня 2017 р.
УДК в бібліотеці ПТНЗ: з досвіду роботи
Шановні колеги, всі ми знаємо, що в 2017 році у вітчизняній бібліотечній практиці відбулася непересічна подія: уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України від 22.02.2017 №177 "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації".
На виконання цієї постанови Міністерство освіти і науки України видало наказ №929 від 26.06.2017 "Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек". Згідно наказу, бібліотеки навчальних закладів, в тому числі і професійно-технічних, повинні протягом 2017 року перейти на систематизацію документів за УДК.
З приводу такої новації, поділюся власним досвідом роботи з УДК, якою користуюся усе своє "професійне життя". Знайомство з класифікацією відбулося ще під час навчання в інституті культури. На спеціалізації "технічна література" УДК вивчали детально. У подальшій діяльності за УДК довелося організовувати фонд та каталог бібліотеки хіміко-технологічного коледжу, а потім училища.
середа, 7 червня 2017 р.
"Мистецька Сумщина". Інтерактивна вправа
Шановні друзі, до вашої уваги чергова вправа на краєзнавчу тематику, створена в сервісі LearningApps.org. Знову звертаємося до шаблону "Знайти пару", який вже раніше використовувався для вправи "Літературна Сумщина". Отже, продовжуємо знайомитися ближче з видатними людьми, уродженцями Сумської області.
Прописуємо завдання: "Поєднайте ім’я та прізвище митця з його портретом". Заповнюємо шаблон. Текст та зображення готуємо заздалегідь. За бажанням можна додати до 3-х зайвих елементів, які не належать до рішення, але в нашому випадку завдання краще не ускладнювати.
неділя, 4 червня 2017 р.
"Видатні люди Сумщини". Онлайн-пазл
Продовжуємо створювати інтерактивні вправи в сервісі LearningApps.org. Алгоритм створення вправ завжди однаковий: заходимо на LearningApps.org - обираємо мову - "Реєстрація" (входимо у свій обліковий запис або реєструємося) - "Створення вправи"- обираємо потрібний шаблон.
Ми вже маємо досвід використання шаблонів: "Кросворд" ("Сумщини славні імена"); "Вікторина (1 відповідь)" ("Мій рідний край, моя Сумщина", "Охорона праці - запорука життя!"); "Знайти пару" ("Літературна Сумщина"). Цього разу обираємо шаблон "Пазл".
середа, 26 квітня 2017 р.
"Охорона праці - запорука життя!". Онлайн-вікторина
Шановні друзі, ми вже розглянули створення в сервісі LearningApps.org інтерактивних вправ за шаблонами: "кросворд", "знайти пару", "вікторина (1 відповідь)". Створені вправи мали краєзнавчу тематику та були розміщені на блозі училищного бібліотекаря. Наступним етапом роботи з сервісом LearningApps.org стала спроба включити онлайн-вправу в сценарій масового заходу.
Нагода трапилася дуже швидко - у квітні в училищі розпочався місячник з охорони праці, до проведення якого була залучена і бібліотека. Виникла ідея створити онлайн-вікторину для учнів. Питання та відповіді для вікторини було взято переважно із комп’ютерних тестів, за якими проводиться екзамен з "охорони праці" серед працівників закладу.
Було створено три інтерактивні вправи за шаблоном "вікторина (1 відповідь)": “Основи гігієни праці” (І тур), “Перша допомога при кровотечах" (ІІ тур), “Перша допомога при нещасних випадках” (ІІІ тур). Залишилося тільки опробувати їх "наживо". Курс “Охорона праці” є обов’язковим у професійно-технічних навчальних закладах, тому учням було запропоновано перевірити свої знання за допомогою онлайн-вікторини.
понеділок, 27 березня 2017 р.
"Мій рідний край, моя Сумщина". Онлайн-вікторина
Шановні друзі, училищний бібліотекар продовжує з’ясовувати: які шаблони вчительського сервісу LearningApps.org можна упровадити у бібліотечну діяльність. Щоб наглядно побачити можливості LearningApps.org саме для бібліотек, створюємо інтерактивні вправи.
Ми вже розглянули шаблон "Кросворд" (створено вправу-кросворд "Сумщини славні імена") та шаблон "Знайти пару" (створено завдання "Літературна Сумщина"). Нова інтерактивна вправа, створена за шаблоном "Вікторина (1 відповідь)", також має краєзнавчу тематику.
вівторок, 28 лютого 2017 р.
"Літературна Сумщина". Інтерактивна вправа
Сервіс LearningApps.org, поширений переважно у вчительському середовищі, містить 20 шаблонів для створення інтерактивних вправ. Усі вправи поділено на категорії, які відповідають типу завдання, що потрібно виконати:
вибір - потрібно обрати правильні відповіді;
розподіл - встановити відповідність;
послідовність - визначити правильну послідовність;
заповнення - вставити правильні відповіді в потрібних місцях;
онлайн-ігри - змагання з комп'ютером або з іншим учасником.
Спробуємо з'ясувати: які шаблони LearningApps.org можна використовувати у бібліотечній діяльності. Для цього створити інтерактивні вправи, щоб наглядно побачити можливості LearningApps.org саме для бібліотек.
середа, 8 лютого 2017 р.
"Сумщини славні імена". Онлайн-кросворд. Сервіс LearningApps.org
LearningApps.org (українською "навчальні додатки") дозволяє створити невеликі інтерактивні модулі (вправи) для підтримки процесів навчання та викладання. Сервіс є дуже популярним у вчительському середовищі, про що свідчить величезна загальнодоступна бібліотека вже готових вправ з різних предметів та освітніх рівнів (від дошкільної до післядипломної освіти), створених в LearningApps.org.
Але не тільки вчителі вподобали LearningApps.org. Інтерактивні вправи створюють і широко застосовують на практиці бібліотекарі: розміщують вправи на своїх блогах/сайтах, включають до сценаріїв масових заходів. Про LearningApps.org неодноразово йшлося на блозі Бібліовектор.ua, а блог Бібліотечний етюд містить значну кількість таких вправ.
вівторок, 10 січня 2017 р.
Включаємо Google Analytics на сайті Google та дізнаємось, що не всі користувачі - люди...
Включити Google Analytics на сайті Google не складно. Для цього потрібно зайти на “Керування сайтом”. Далі буде напис “Статистика” — “Включити Google Analytics на цьому сайті” — “Докладніше”. Відкриється інструкція “Настройка Google Analytics для Google Сайтів”. Після виконання дій, прописаних в інструкції, ви отримаєте ідентифікатор веб-ресурсу (сайту) Analytics в форматі UA-XXXXXXXX-X, який потрібно вставити у відповідне віконечко на “Керування сайтом”.
понеділок, 9 січня 2017 р.
Чи потрібним є ваш сайт? Про це знає Google Analytics!
Незважаючи на те, що сайт Бібліотеки ДПТНЗ "Шосткинське ВПУ" був створений ще у лютому 2012 року, довгий час про його статистику можна було лише здогадуватися. Училищного бібліотекаря долали сумніви: чи комусь потрібний, крім нього, цей сайт? Чи є у сайта користувачі? Чи не сам для себе він публікує інформацію? Дізнатись правду спочатку було страшно, але сумніватися без кінця теж неможливо, ситуація потребувала прояснення.
Підписатися на:
Дописи (Atom)