середа, 8 лютого 2017 р.

Створюємо онлайн-кросворд ("Сумщини славні імена"): сервіс LearningApps.orgLearningApps.org (українською "навчальні додатки") дозволяє створити невеликі інтерактивні модулі (вправи) для підтримки процесів навчання та викладання. Сервіс є дуже популярним у вчительському середовищі, про що свідчить величезна загальнодоступна бібліотека вже готових вправ з різних предметів та освітніх рівнів (від дошкільної до післядипломної освіти), створених в LearningApps.org.

Але не тільки вчителі вподобали LearningApps.org. Інтерактивні вправи створюють і широко застосовують на практиці бібліотекарі: розміщують вправи на своїх блогах/сайтах, включають до сценаріїв масових заходів. Про LearningApps.org неодноразово йшлося на блозі  Бібліовектор.ua, а блог Бібліотечний етюд містить значну кількість таких вправ.

На створення власного онлайн-кросворду училищного бібліотекаря надихнув пост про вправу "кросворд" на Бібліовектор.ua. Виявилося, що все дуже просто: заходимо на http://learningapps.org/; обираємо мову (серед інших мов, підтримується українська); обираємо "Створення вправи"; знаходимо "Кросворд"; якщо потрібно, переглядаємо приклади готових кросвордів.

Далі тиснемо на "створити нову вправу"; заповнюємо всі поля; тиснемо на "Завершити редагування та перевірити вправу". Перевіряємо створений кросворд. Якщо результат нас влаштовує, можемо використати вправу: поділитися веб-посиланням на неї; поділитися посиланням на повноекранний перегляд вправи; вбудувати HTML-код вправи на блог/сайт. І, ось що вийшло:

 

Кросворд: "Сумщини славні імена"