понеділок, 26 жовтня 2015 р.

Лихослів’я - проблема сучасного суспільства


Ідея підняти та обговорити в стінах бібліотеки таке негативне явище, як лихослів’я, виникла вже давно. Ця огидна звичка дуже поширена, але особливо неприйнятно, коли брудні слова вживають у своїй мові діти, підлітки, молодь. 

 

Працюючи серед молоді, доводиться чути, як учні таким чином просто спілкуються, навіть не ображаючись один на одного, і зовсім не розуміють, чому їм роблять зауваження. Дехто перейняв брутальний стиль спілкування в родині, інші у такий спосіб демонструють свою дорослість та "крутість". 

 

Але, якщо людина забруднила свої вуста нецензурними словами, порушила моральну заборону, то вона майже готова порушити інші заборони та зважитися  на негарні вчинки. А ще стовідсотково мерзенні слова оселяться у майбутній родині, що створить людина, яка лихословить. І все повториться знову...Тому не можна миритися з цією звичкою, треба говорити про небезпеку, яку становить лихослів’я для життя та здоров’я окремої людини, а також - для майбутнього нашого народу. Отже, захід, який пройшов в бібліотеці, став першою спробою довести, що "Лихослів’я - зброя проти себе та оточуючого світу".


Треба сказати, що в Інтернеті багато публікацій на тему лихослів’я, але майже всі вони схожі між собою, тобто дублюються, знайти щось оригінальне непросто. Дуже сподобалося висловлювання Расула Гамзатова: "Немає просто слова. Воно або прокляття, або привітання, або краса, або біль, або бруд, або квітка, або брехня, або правда, або світло, або темрява".


Поетичною окрасою став вірш Наталії Щеглової:


Словно травы, шелестят слова…

Как слова и травы в жизни схожи!

Говорим: целебная трава –

Есть слова целительные тоже.


Есть слова, исполненные яда,

Есть простые, словно васильки,

А порой с собою нету сладу,

Если в речи всходят сорняки.


Словом можно душу покалечить,

Словом можно рану исцелить,

Бремя безысходности облегчить,

Веру и надежду воскресить.


Я смотрю на луг, в цветы одетый,

Как прекрасен сочных трав покров…

Научи нас, Бог, дарить букеты,

Состоящие из добрых, мудрых слов.

 

 

Схожі повідомлення:

Куратор змісту - 2017. Оцінка достовірності інформації

Живи, не напивайся – біди остерігайся