Ідея підняти та обговорити в стінах бібліотеки таке негативне явище, як лихослів’я, виникла вже давно. Ця огидна звичка дуже поширена, але особливо неприйнятно, коли брудні слова вживають у своїй мові діти, підлітки, молодь.
Працюючи серед молоді, доводиться чути, як учні таким чином просто спілкуються, навіть не ображаючись один на одного, і зовсім не розуміють, чому їм роблять зауваження. Дехто перейняв брутальний стиль спілкування в родині, інші у такий спосіб демонструють свою дорослість та "крутість".
Але, якщо людина забруднила свої вуста нецензурними словами, порушила моральну заборону, то вона майже готова порушити інші заборони та зважитися на негарні вчинки. А ще стовідсотково мерзенні слова оселяться у майбутній родині, що створить людина, яка лихословить. І все повториться знову...
Тому не можна миритися з цією звичкою, треба говорити про небезпеку, яку становить лихослів’я для життя та здоров’я окремої людини, а також - для майбутнього нашого народу. Отже, захід, який пройшов в бібліотеці, став першою спробою довести, що "Лихослів’я - зброя проти себе та оточуючого світу".
Треба сказати, що в Інтернеті багато публікацій на тему лихослів’я, але майже всі вони схожі між собою, тобто дублюються, знайти щось оригінальне непросто. Дуже сподобалося висловлювання Расула Гамзатова: "Немаєпросто слова. Воно абопрокляття, або привітання, або краса, абобіль, абобруд, абоквітка, або брехня, абоправда, абосвітло, аботемрява".
Немає коментарів:
Дописати коментар