Шановні колеги, перед бібліотеками навчальних закладів, в тому числі і професійно-технічних, поставлена задача протягом 2017 року перейти на систематизацію документів за УДК (наказ МОН України №929 від 26.06.2017). Бібліотека ДПТНЗ “Шосткинське ВПУ” вже 12 років використовує УДК у своїй роботі, тому досвід училищного бібліотекаря можливо стане в нагоді і вам.
Отже, з чого почати? В першу чергу потрібно визначитися, які розділи УДК розкривають фонд саме вашої бібліотеки. Для цього перегляньте друковані таблиці УДК, чи таблиці УДК онлайн, або робочу табличку УДК бібліотеки ДПТНЗ “Шосткинське ВПУ”. Оформіть Т-образні поличні роздільники: напишіть чорнилами, або надрукуйте та наклейте на роздільник індекс та назву розділу за УДК, наприклад, “621.791 Зварювання”.
Шановні колеги, всі ми знаємо, що в 2017 році у вітчизняній бібліотечній практиці відбулася непересічна подія: уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України від 22.02.2017 №177 "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації".
На виконання цієї постанови Міністерство освіти і науки України видало наказ №929 від 26.06.2017 "Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек". Згідно наказу, бібліотеки навчальних закладів, в тому числі і професійно-технічних, повинні протягом 2017 року перейти на систематизацію документів за УДК.
З приводу такої новації, поділюся власним досвідом роботи з УДК, якою користуюся усе своє "професійне життя". Знайомство з класифікацією відбулося ще під час навчання в інституті культури. На спеціалізації "технічна література" УДК вивчали детально. У подальшій діяльності за УДК довелося організовувати фонд та каталог бібліотеки хіміко-технологічного коледжу, а потім училища.